Головна » 2012 » Серпень » 20 » Олімпійські хроніки. Частина перша
23:50
Олімпійські хроніки. Частина перша

Цитати.

Після перемоги у фіналі бігу на 200 м Усейн Болт сказав: «Це було зроблено для всіх, хто сумнівався, щоб вони перестали пліткувати на мій рахунок. Я став легендою ».

Глава оргкомітету ігор, дворазовий олімпійський чемпіон лорд Себастьян Кое після фіналу на 800 м відзначив: «Рудіша - справжня зірка Олімпіади».

Результати.
 Вперше в історії Олімпійських ігор був встановлений світовий рекорд в бігу на 800 м (1:40.91). Девід Рудіша зумів зробити це без пейсмейкера. Кенієць пробіг перше коло за 49.3, 600 м - за 1:14.3. Друге коло - за 51.6, а заключні 200 м - за 26.6. У цьому фіналі були показані кращі результати для всіх місць на Олімпіадах. Вперше всі 8 осіб вибігли з 1:44. Найджел Амос з Ботсвани, який завоював срібло, встановив світовий рекорд серед юніорів, бронзовий призер - кенієць Тімоті Кітум - також пробіг швидше колишнього юніорського рекорду світу. Всі учасники фіналу, крім Абубакера Какі, встановили особисті рекорди, двоє фінішували з національними досягненнями.

Сюрпризи.

Туреччина зробила переможний дубль у жіночому бігу на 1500 м (Асли Чакир Алптекін і Гамза Булут).

Невдачі фаворитів.

Десяте місце чинної чемпіонки світу Марії Абакумової в метанні списа.

Шосте місце француза Крістофа Леметра в фіналі бігу на 200 м. Така ж історія і з ефіопом Мохаммедом Аманом на дистанції 800 метрів. Він фінішував шостим, правда, з національним рекордом.

Жіноча збірна Росії в естафеті 4х100 м вибула після попередніх забігів.

Американці вперше з 1952 року не виграли чоловічу естафету 4х400 м.

Олімпійський чемпіон у стрибку з жердиною Стів Хукер з Австралії у фіналі не взяв початкову висоту. Ще одна чемпіонка Пекіна - метальниця молота Оксана Менькова - не підтвердила статус лідера світового сезону.

Месерет Дефар поставила хрест на надіях Тірунеш Дібаба і Вівіан Черуйот виграти біг на 5000 м.

Глядачі.
Перший день: і вранці і ввечері - аншлаг - 80 000.
Другий день: ранок - 75 000, вечір - аншлаг.
Третій день - вечір - аншлаг (ранкової сесії на стадіоні не було, оскільки проводився жіночий марафон)
Четвертий день: ранок і вечір - аншлаг.
П'ятий день: 75 000 - ранок, вечір - аншлаг.
Шостий день: 70 000 - ранок, вечір - аншлаг.
Сьомий день: ранок - 70 000, вечір - аншлаг.
Восьмий день: вечір - аншлаг.
Дев'ятий день: вечір - аншлаг.

Статистика

2:58.87 в естафеті 4х400 м, показані збірної Багам - найвищий результат для першого кола на Олімпіадах (коли змагання проводилися за сценарієм: забіги і фінал). Це також четвертий час в історії Олімпіад, показаний не в фінальних забігах і кращий результат на змаганнях, проведених на території Великобританії. Фінал у цій естафеті закрився результатом 3:02.86. За попередні шість олімпіад лише в Лондоні і Афінах з таким часом можна було кваліфікуватися у вирішальний забіг.

Десятиборстві. Чоловіки.

Кубинець Леонель Суарес побив свій же кращий результат у метанні списа у десятиборців на Олімпіадах, відправивши снаряд на 76.94. Це майже на три метри далі, ніж Суарес метнув в Пекіні.
8869 очок Ештона Ітона - другий результат в історії Олімпійських ігор, більше набирав лише Роман Шебрле в Афінах (8893). Американці зробили переможний дубль (Ітон, Трей Харді)) вперше з 1956. У Мельбурні золото і срібло завоювали Мітт Кемпбелл і Рейфер Джонсон.

Результат Ештона Ітона - кращий на території Великобританії. Різниця в 346 очок між першим і третім місцем - найбільша на Олімпійських іграх. Леонель Суарес став 12-м десятиборцем, який виграв дві медалі на Олімпіадах.

800 метрів. Чоловіки.

Девід Рудіша став першим, хто переміг у бігу на два кола на чемпіонаті світу і на Олімпійських іграх. Він також став першим чемпіоном світу серед юніорів, який став олімпійським чемпіоном. Фінал, у якому Рудіша встановив світовий рекорд, був настільки швидким, що навіть бронзовий призер пробіг швидше олімпійського рекорду. 0.82 - це найбільша різниця між першим і другим місцем, починаючи з 1928 року, тоді чемпіон обігнав срібного призера на секунду. Між першим і третім місцем розрив був 1.62 - найбільший з 1908, тоді було 2.4. Фіналісти показали кращі результати для всіх місць на Олімпійських іграх і взагалі для всіх змагань. І на другий Олімпіаді поспіль Кенія виграє на цій дистанції золото і бронзу.

Естафета 4x100 м. Жінки.

Американки побили один з найстаріших світових рекордів у легкій атлетиці. Тіан Медісон, Еллісон Фелікс, Біанка Найт і Кармеліта Джетер пронесли паличку по стадіону за 40.82. Попереднє досягнення було встановлено командою НДР на Кубку світу в 1985 році. Збірна США перевершила його на 0.53.
А в забігу американська команда показала 41.64 - другий результат на Олімпіадах, тільки команда НДР на Олімпіаді в Москві пробігла швидше - 41.60. Останніми кваліфікувалися у фінал Нігерійка - 42.74. Такого результату вистачило б для потрапляння у вирішальну стадію змагань на всіх попередніх Олімпіадах. 43.07 від збірної Багам - кращий за весь час результат з команд, що не потрапили у фінал.
Україна вперше на Олімпіадах виграла медаль у спринтерській естафеті. Українки на 0.55 поліпшили національний рекорд - це найбільший прогрес на іграх у цьому виді програми. Раніше це досягнення належало команді НДР, яка на Олімпіаді в Москві піднялася з 41.85 до 41.60.

Естафета 4х400 м. Жінки.

Переможний результат американок - 3:16.87 - третій за всю історію в світі. Третю Олімпіаду поспіль команди фінішують в однаковій послідовності: США, Росія, Ямайка.
На попередньому етапі збірна США показала найшвидший результат на Олімпіадах для цього кола - 3:22.09.

Потрійний стрибок. Чоловіки.

Переможний результат Крістіана Тейлора із США - 17,81 - третій за всю історію Олімпійських ігор. Далі стрибали тільки американець Кенні Харрісон (18.09) і британець Джонатан Едвардс (17.88). Тейлор став першим призером юнацького чемпіонату світу, який виграв золото на Олімпіаді. Ще один американський стрибун - Уїлл Клей - завоював нагороди і в довжині, і в потрійному. До цього таке вдавалося лише польському емігранту Мейеру Прінстейну, який виступав за США. У 1900 році він виграв потрійний стрибок і став другим в довжині, а через чотири роки зробив переможний дубль.

200 м. Чоловіки.

Усейн Болт став першим, хто захистив титул олімпійського чемпіона в бігу на 200 м. І найшвидша людина в світі виявився першим, хто підтвердив свої титули на двох дистанціях (100 і 200 м). Вперше інша нація (окрім США) виграла всі медалі на 200 метрів (збірна Ямайки). 19.44 - найшвидший час, який не приніс перемоги на всіх змаганнях, а не тільки на Олімпіадах. Кращі результати були встановлені для другого, четвертого, п'ятого та шостого місць. 19.32 - кращий результат, показаний на території Великобританії, до цього був результат Болта 19.76 (2008).

Спис. Жінки.

Барбора Шпотакова з Чехії стала лише другою метальницею спису, що зуміла захистити свій титул на Олімпійських іграх. А першою була представниця Східної Німеччини Рут Фухс (1972, 1976). Результат Шпотакової - 69.55 - четвертий на Олімпіадах, п'ятий в історії і кращий на території Великобританії.

Прикріплення:
Категорія: Олімпійські ігри 2012 | Переглядів: 879 | Додав: RunnerOK | Теги: Лондон 2012, цікафі факти, цитати, олімпійські хроніки
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.